Rasta rezultatų:

*alt_site_homepage_image*
lt
en

„Tūkstantmečio mokyklų“ renginyje – apie STEAM ateities mokyklose

U. Urmanavičiūtės nuotr.
2024 m. Gruodžio 22 d.

Švietimo srities atstovai rinkosi į renginį, kurio tikslas – sutelkti švietimo bendruomenę diskusijai apie integruoto mokslo, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos (STEAM) ugdymo svarbą, kuriant teigiamus pokyčius ugdymo procese ir siekiant gerinti mokinių pasiekimus. Renginys buvo atviras visiems, tačiau ypač laukiami buvo „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) programos dalyviai.  

Renginyje pristatytos mokyklos-verslo-mokslo įstaigų partnerystės galimybės, būdų įvairovė ir to kuriama pridėtinė vertė STEAM ugdymo kontekste. Pranešėjai, diskusijos dalyviai aptarė, kodėl svarbus sisteminis požiūris į STEAM ugdymą mokykloje, dalinosi su kokiais STEAM ugdymo iššūkiais susiduriame realybėje.  

Šis švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ renginys pratęsia jau įvykusių kultūrinio ugdymo, lyderystės veikiant, įtraukties ir STEAM mokymams skirtų renginių ciklą.  

Renginyje skambėjo devyni gyvi pranešimai ir panelinė diskusija. Pranešimuose nagrinėtos trys pagrindinės renginio temos:  

  • Bendradarbiavimas: ką mokyklai gali duoti verslas ir mokslininkai?   
  • STEAM ugdymas: kaip atvira mokykla ir bendradarbiavimas keičia ugdymo procesą?    
  • STEAM mokykloje: kokia yra kūrybiško ugdymo realybė? 

Konferencijos metu STEAM ekspertai buvo pakviesti į panelinę diskusiją, kurioje jie pasidalino įžvalgomis iš skirtingų bendradarbiavimo su mokyklomis perspektyvų. Renginio metu visi susrinkę turėjo galimybę susipažinti su aukštųjų mokyklų dėstytojais ir mokslininkais, aptarti tarpusavio partnerystės galimybes bei apsikeisti kontaktais. Taip pat galėjo susipažinti su MoMoLab mobiliąja laboratorija ir apsilankyti Fizinių ir technologijos mokslų centro laboratorijose. 

Renginio įrašą rasite čia: Ateities mokykla: STEAM galia ir bendradarbiavimas