Dubline, vyko antrasis gyvas susitikimas su SKYLA projekto partneriais

Lapkričio 7–8 d. Fingal apygardoje, Dubline, vyko antrasis gyvas susitikimas su SKYLA projekto partneriais. Susitikimo metu visi partneriai pristatė savo šalies profesinio mokymo politikos poreikius, o patariantysis projekto partneris - Europos regioninių ir vietos valdžios institucijų mokymosi visą gyvenimą asociacija (@EARLALLEU), pateikė apibendrintą visų šalių politikos poreikių analizę. Ši analizė, o taip pat ir diskusijos susitikimo metu parodė, kad visos projekto partnerės šalys profesinio mokymo srityje turi daugiau panašumų, nei skirtumų, o apie juos būtų galima paskaityti čia: Policy Needs Analysis reveals six similarities in SKYLA.
Vėliau vedantysis projekto partneris, kaip planuojamą projekto rezultatą, pristatė politikos tobulinimo koncepciją, buvo dalijamasi gerosios praktikos pavyzdžiais. Antroji susitikimo diena prasidėjo Baldoyle mokymo centre, kuriame buvo galima iš arti pamatyti, kaip yra vykdomi profesinio mokymo užsiėmimai, perkvalifikavimo, ar turimų įgūdžių atnaujinimo mokymai. Vėliau projekto partneriai buvo pakviesti į Dublino miesto universitetą, kuriame buvo išklausytos akademikų įžvalgos apie profesinį mokymą šalyje.
Daugiau informacijos apie SKYLA projekto partnerių susitikimą Fingal apygardoje, Dubline galima paskaityti čia: Fingal Skills Strategy experienced by SKYLA Partners.
Primename, Europos socialinio fondo agentūra kartu su asocijuotu partneriu LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei kitais partneriais iš Italijos, Lenkijos, Švedijos, Belgijos, Airijos, Graikijos ir Prancūzijos įgyvendina projektą „Išmaniosios specializacijos įgūdžių ekosistemos žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai“.
Projekto tikslas - padėti valdžios institucijoms užtikrinti, kad ateities įgūdžiai taptų žaliosios ir skaitmeninės pertvarkų, kuriomis siekiama pažangesnio ir atsparesnio vystymosi, centru, didinant ir pritaikant profesinio rengimo ir mokymo vaidmenį inovacijų ekosistemose ir sumanios specializacijos strategijose.
Projektas finansuojamas Interreg Europe Europos regioninio plėtros fondo lėšomis.
Bendra projekto vertė 2 080 524,00 Eur.
Projektas įgyvendinamas nuo 2023 m. kovo 1 d. iki 2027 m. gegužės 31 d.
Plačiau apie SKYLA projektą galima paskaityti čia: SKYLA Smart Specialisation Skills Ecosystems for the Twin Transition.
Keletas akimirkų iš renginio: